Rodzinny Ogród Działkowy "Pokój" we Wrocławiu

Pomoc i porady - Sprzęt ogrodowy


Sprzęt ogrodowy

W dniach 31.12.2014-01.01.2015 r. większość sprzętu padła łupem złodziei podczas włamania. Szkody oszacowano na łączną kwotę blisko 12 tys. zł. Niestety odszkodowanie od jedynego ubezpieczyciela ubezpieczająceg ogrody działkowe pokryło niespełna 10 % strat. Ze sprzętu skradziono, m.in.:
agregat prądotwórczy (przez co dokuczliwie odczuwamy brak prądu w biurze zarządu, zwłaszcza podczas zimowych spotkań), kosiarkę spalinową, spalinową piłę mechaniczną, narzędzia do cięcia i przycinania, szlifierk, imadło, narzędzia ślusarskie, przedłużacz kablowy 40 m, spawarkę, drabinę, wózki dwukołowe,taczkę.

Pełny wykaz urządzeń i sprzętu dostępnego dla działkowców jest udostępniany przez Zarząd i Gospodarza. Oto najważniejsze nowe urządzenia (pełne odtworzenie magazynu zajmie dwa lata):
- kosiarka spalinowa
- podkaszarka do trawy
- kosa do żywopłotów
- 2 zestawy sekatorów i nożyc do cięcia drzew i krzewów dla instruktorów SSI
- spalinowa piła mechaniczna
- opryskiwacz ciśnieniowy dla instruktorów SSI.

Wszystkie urządzenia i sprzęt ogrodowy są również ubezpieczone. Ponadto obiekty i teren ogrodu są monitorowane i patrolowane na podstawie porozumień przez Straż Miejską i Policję. Jednak skuteczność w wykrywaniu złodziei jest znikoma.

Zasady użytkowania sprzętu określone zostały przez Zarząd w celu zminimalizowania ewentualnych uszkodzeń, tak by były one sprawne i służyły nam jak najdłużej. Z tego względu urządzenia muszą buć obłsugiwane wyłącznie przez osoby za nie odpowiedzialne - gospodarzy. Za sprzęt odpowiadają Gospodarze. Szczegółowe warunki korzystania ze sprzętu udostępniają działkowiczom członkowie Zarządu i Gospodarze.